Raper Mata pojechał do ONZ. Zajął się legalizacją marihuany


Mata na posiedzeniu komisji ONZ walczył o depenalizację konopi w Polsce. Opowiedział tam swoją historię związaną z marihuaną. „Celem wizyty było poznanie przedstawicieli krajów, którym udało się wdrożyć bardziej progresywna politykę narkotykową niż w Polsce” – ogłosiła założona przez rapera „Fundacja 420”.

Mata – właściwie Michał Matczak – po tym, jak w ubiegłym roku został zatrzymany za posiadanie marihuany, działa na rzecz jej legalizacji w Polsce.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: Turyści zjedli grzyby halucynogenne. Sami nie potrafili zejść z góry

 

Założył fundację „420”, która szerzy wiedzę o działaniu konopi, jak również analizuje statystyki zatrzymań młodych ludzi za posiadanie narkotyku. 

Mata wspomniał o konflikcie z prawem. Znaleziono przy nim marihuanę

Teraz raper wybrał się do Wiednia i zabrał głos podczas obrad Komisji ds. Środków Odurzających przy ONZ. Jak przekazała jego fundacja, Mata pojechał do Austrii, bo chciał zapoznać się z praktykami światowych organizacji działających na rzecz depenalizacji oraz skontaktować się z przedstawicielami krajów, którym udało się wdrożyć bardziej progresywną politykę narkotykową niż Polsce.

 

 

– Witam wszystkich, nazywam się Michał Matczak. W zeszłym roku zostałem aresztowany za niewielką ilość marihuany. Uważam, że nie miało to na mnie żadnego pozytywnego wpływu – mówił podczas posiedzenia.

Mata został aktywistą. Walczy o legalizację marihuany 

Na Instagramie Mat udostępniał też fragmenty innych przemówień, m.in. dr Radío z Urugwaju. – Ludzie zażywają substancji od co najmniej sześciu tysiącleci. Ze zmiennym szczęściem – odpowiedział ekspert na pytanie rapera.

 

 

Jego zdaniem „nigdy nie było takiej ilości narkotyków ani takiego wzrostu konsumpcji, jak po wprowadzeniu delegalizacji”. – Nigdy nie mieliśmy tak wielu chorych z powodu zażywania narkotyków, jak po wprowadzeniu delegalizacji – podkreślał Radío.

nb/wka/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

You may also like...

5 komentarzy

 1. Wilma Leannon pisze:

  Possimus reiciendis et architecto illum ea corporis. Quibusdam dolore itaque est id debitis omnis. Quod occaecati saepe vel maiores vitae.

 2. Maryjane McCullough pisze:

  Animi est rerum ut est vitae eum fuga. Ut modi consequatur eum eius culpa voluptas in. Non magnam ipsum minus aut ut ipsum.

 3. Michele Shanahan pisze:

  Id itaque neque odio accusantium. Molestiae quia iure quae itaque et laborum asperiores. Est nesciunt voluptas omnis. Ducimus odit placeat cumque rem pariatur non.

 4. Prof. Davonte Harvey I pisze:

  Sed laudantium distinctio iure iusto corporis autem debitis dicta. Doloremque a ullam quia. Itaque nihil et dolor sint magnam quo est pariatur. Non hic qui optio tenetur eius dolorem voluptatem ad.

 5. Alyson Howe pisze:

  Tempore sed eligendi hic rerum. Perferendis laborum dolor quae nostrum deserunt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *