Raper Mata pojechał do ONZ. Zajął się legalizacją marihuany

[ad_1]

Mata na posiedzeniu komisji ONZ walczył o depenalizację konopi w Polsce. Opowiedział tam swoją historię związaną z marihuaną. „Celem wizyty było poznanie przedstawicieli krajów, którym udało się wdrożyć bardziej progresywna politykę narkotykową niż w Polsce” – ogłosiła założona przez rapera „Fundacja 420”.

Mata – właściwie Michał Matczak – po tym, jak w ubiegłym roku został zatrzymany za posiadanie marihuany, działa na rzecz jej legalizacji w Polsce.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: Turyści zjedli grzyby halucynogenne. Sami nie potrafili zejść z góry

 

Założył fundację „420”, która szerzy wiedzę o działaniu konopi, jak również analizuje statystyki zatrzymań młodych ludzi za posiadanie narkotyku. 

Mata wspomniał o konflikcie z prawem. Znaleziono przy nim marihuanę

Teraz raper wybrał się do Wiednia i zabrał głos podczas obrad Komisji ds. Środków Odurzających przy ONZ. Jak przekazała jego fundacja, Mata pojechał do Austrii, bo chciał zapoznać się z praktykami światowych organizacji działających na rzecz depenalizacji oraz skontaktować się z przedstawicielami krajów, którym udało się wdrożyć bardziej progresywną politykę narkotykową niż Polsce.

 

 

– Witam wszystkich, nazywam się Michał Matczak. W zeszłym roku zostałem aresztowany za niewielką ilość marihuany. Uważam, że nie miało to na mnie żadnego pozytywnego wpływu – mówił podczas posiedzenia.

Mata został aktywistą. Walczy o legalizację marihuany 

Na Instagramie Mat udostępniał też fragmenty innych przemówień, m.in. dr Radío z Urugwaju. – Ludzie zażywają substancji od co najmniej sześciu tysiącleci. Ze zmiennym szczęściem – odpowiedział ekspert na pytanie rapera.

 

 

Jego zdaniem „nigdy nie było takiej ilości narkotyków ani takiego wzrostu konsumpcji, jak po wprowadzeniu delegalizacji”. – Nigdy nie mieliśmy tak wielu chorych z powodu zażywania narkotyków, jak po wprowadzeniu delegalizacji – podkreślał Radío.

nb/wka/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

[ad_2]

You may also like...

5 komentarzy

  1. Wilma Leannon pisze:

    Possimus reiciendis et architecto illum ea corporis. Quibusdam dolore itaque est id debitis omnis. Quod occaecati saepe vel maiores vitae.

  2. Animi est rerum ut est vitae eum fuga. Ut modi consequatur eum eius culpa voluptas in. Non magnam ipsum minus aut ut ipsum.

  3. Id itaque neque odio accusantium. Molestiae quia iure quae itaque et laborum asperiores. Est nesciunt voluptas omnis. Ducimus odit placeat cumque rem pariatur non.

  4. Sed laudantium distinctio iure iusto corporis autem debitis dicta. Doloremque a ullam quia. Itaque nihil et dolor sint magnam quo est pariatur. Non hic qui optio tenetur eius dolorem voluptatem ad.

  5. Alyson Howe pisze:

    Tempore sed eligendi hic rerum. Perferendis laborum dolor quae nostrum deserunt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *