Cellulit – jak powstaje i jak go zwalczyć?

Cellulit przypomina skórkę pomarańczy, gdy pod skórą gromadzi się zbyt duża ilość wody oraz tłuszczu. Sukces w walce z tym defektem kosmetycznym zależy od wielu czynników.

Cellulit – jak powstaje i jak go zwalczyć?

Powodem powstawania cellulitu wodnego jest nadmierne gromadzenie się wody i toksyn w tkankach. W konsekwencji dochodzi do nierównomiernego rozmieszczenia lipidów w tkance podskórnej. Z tym problemem borykają się najczęściej osoby utrzymujące w miarę stałą wagę. W ofercie posiadamy kurs Masaż Bańką Chińską – stylstudio.eu.

Cellulit tłuszczowy powstaje w efekcie rozrostu tkanek tłuszczowych, a to prowadzi do namnażania się grudek pod skórą. Nie jest możliwe sprawne usuwanie wody i toksyn, a na skórze pojawiają się obrzmienia przypominające pikowaną kołdrę. Najczęściej występuje u osób prowadzących siedzący tryb życia.

Jakie czynniki wyzwalają cellulit?

Najczęściej przyjmuje się, że za cellulit jest odpowiedzialna nadwaga, ale jest to jedynie jeden z powodów. Należy uwzględnić również brak ruchu, zaburzenia przepływu krwi w tkankach podskórnych, zaburzenia hormonalne oraz zaburzenia metabolizmu tłuszczów.

Oczywiście nadwaga znacząco przyczynia się do powstawania cellulitu, ale schudnięcie nie oznacza rozwiązania problemu. Nie należy stosować drakońskich diet, ponieważ szybka utrata wagi prowadzi do zwiotczenia skóry. Walkę z cellulitem należy zaplanować mądrze, najlepiej z pomocą kliniki medycyny estetycznej.

Skuteczne sposoby likwidowania cellulitu, a wśród nich endermologia

Walkę z cellulitem warto rozpocząć od wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. W pierwszej kolejności zostanie wykonany peeling całego ciała, który zapewni bardzo dobre przygotowanie do dalszej pielęgnacji.

Do wyboru jest kilka zabiegów, dzięki którym możliwe jest skuteczne zwalczanie pomarańczowej skórki. Można zdecydować się na masaż bańką chińską, ultradźwięki, a jedną z ciekawszych metod jest endermologia. W trakcie zabiegu pobudzane jest krążenie limfy i wewnątrzkomórkowej przemiany materii. Z organizmu usuwane są toksyny, co zdecydowanie jest polecane dla osób z nadwagą oraz kłopotami z przemianą materii.

Stymulujący masaż ciała wygładza skórę i wysmukla sylwetkę, a w dodatku wprawia w bardzo dobre samopoczucie. Pełna seria zabiegów pozwala cieszyć się fantastycznymi rezultatami. Nie wolno oczywiście zapominać o regularnym stosowaniu kosmetyków na cellulit oraz o aktywności fizycznej i zbilansowanej diecie.

Dieta na cellulit

Sama endermologia wykonywana w kilku seriach 3 razy w roku nie wystarczy, aby cieszyć się ciałem bez cellulitu. Niezbędna jest również zdrowa dieta przyspieszająca przemianę materii. Powinny być w niej obecne przede wszystkim warzywa i owoce dostarczające dużą dawkę błonnika i witamin.

Aby pozbyć się cellulitu, warto zadbać o dostarczanie do organizmu witaminy C, która ujędrnia skórę i stymuluje do produkcji kolagen. Błonnik przyspiesza natomiast wędrówkę pokarmu przez jelita, co zapobiega powstawaniu zaparć i słabemu usuwaniu toksyn z organizmu.

Walka z cellulitem – podsumowanie

Z twojej diety powinna zniknąć sól, smażone potrawy, białe pieczywo oraz cukier. Niezbędne jest wystrzeganie się alkoholu, papierosów, a także właściwa pielęgnacja ciała. Warto również być pod opieką kliniki medycyny estetycznej, w której wykonywane są profesjonalne zabiegi na ciało m.in. endermologia. 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *