Czy miejsce konferencji ma wpływ na jej prestiż?

Czy miejsce konferencji ma wpływ na jej prestiż?

Organizacja szkolenia, konferencji czy prelekcji wymaga starannego zaplanowania i dbałości o wiele szczegółów eventu. Jednym z najważniejszych jest lokalizacja. To ona wpływa na wygodny i łatwy dojazd uczestników, ale też na prestiż wydarzenia. Sprawdź, dlaczego wybór miejsca organizacji konferencji jest tak ważny.

Odpowiednia lokalizacja podnosi renomę konferencji

Nie jest przesadą stwierdzenie, że miejsce odpowiednio dobrane do rangi i rodzaju wydarzenia podnosi jego renomę. Nowoczesne, bogato wyposażone sale szkoleniowe w Krakowie czy Warszawie w obiektach konferencyjnych, luksusowych hotelach, dworkach, a nawet w teatrze sprawiają, że organizator eventu zyskuje wizerunkowo.

Właściwy dobór lokalizacji pozwala podkreślić ekskluzywność wydarzenia, a także kreować image organizatora jako profesjonalisty, dla którego każdy aspekt planowania eventu jest tak samo ważny. Umożliwia ponadto podkreślenie statusu finansowego przedsiębiorstwa – oczywistym jest bowiem, że wynajem luksusowych obiektów szkoleniowych w najbardziej renomowanych lokalizacjach kosztuje niemało.

Dogodne miejsce wydarzenia to lepsza frekwencja

Jeśli chcesz podkreślić rangę wydarzenia, ale nie dysponujesz budżetem pozwalającym na zaplanowanie eventu w pięciogwiazdkowym hotelu, nie obawiaj się, że Twój event stanie się mniej prestiżowy. Na renomę wydarzenia wpływa też wiele innych czynników, w tym lokalizacja. Najważniejsze, aby była ona dogodna dla uczestników.

Planujesz organizację dużej konferencji w leśnej głuszy na przysłowiowym „końcu świata”? Zaproszonym gościom z pewnością spodoba się otoczenie, pod warunkiem że… dotrą na miejsce. Jeśli zależy Ci na jak największej liczbie gości, postaw na obiekt zlokalizowany w centrum albo w dalszej odległości, za to dobrze skomunikowanym z resztą miasta. Nie każdy prelegent czy gość ma możliwość dojechania samochodem. Dlatego bliskość przystanków autobusowych lub tramwajowych, stacji metra, dworca PKP albo lotniska ułatwia dojazd na miejsce, a tym samym zwiększa szanse na dotarcie możliwie największej liczby osób. Uczestnicy z pewnością to docenią, stawiając się tłumnie na szkoleniu.

Wyposażenie sali a sukces szkolenia

Prestiż wydarzenia podkreśla też kompleksowe wyposażenie sali szkoleniowej i samego obiektu konferencyjnego. Trudno wyobrazić sobie profesjonalną konferencję lub sympozjum, na którym nagle zaczyna szwankować mikrofon albo głośnik, internet często rwie połączenie, a uczestnicy nie mają wystarczająco dużo miejsca na swobodne poruszanie się po pomieszczeniu.

Wysokiej jakości sprzęt nagłośnieniowy, dobre oświetlenie, nowoczesny projektor czy szybkie łącze powinny stanowić obowiązkowe wyposażenie oferowane przez sale szkoleniowe Warszawa czy Kraków to przykłady miast, w których bez trudu znajdziesz obiekty z niezbędnym oprzyrządowaniem. Przed podpisaniem umowy koniecznie upewnij się jednak, że właściciel zapewnia wszystko to, co jest konieczne do sprawnego przeprowadzenia szkolenia bądź prelekcji, zorganizowania konferencji albo innego wydarzenia biznesowego.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *