„Krzywy Joe”. Donald Trump wymyślił przezwisko dla Joe Bidena


Podczas wiecu w New Hampshire powiedział, że odwołuje przezwisko, które przypisał swojej kontrkandydatce z kampanii w 2016 roku – Hillary Clinton. Nazywał ją wtedy „Crooked Hillary”, czyli w wolnym tłumaczeniu „krzywa Hillary”, co miało oznaczać, że według niego, Clinton jest oszustką.

 

ZOBACZ: USA. Były prezydent Donald Trump stawił się w sądzie. Usłyszał zarzuty

 

– Dam jej nowe imię. Nie wiem, może „kochana Hillary” albo „piękna Hillary” – mówił do tłumu Trump. – Ale zamierzam wycofać określenie „krzywa”, abyśmy mogli używać tego określenia dla Joe Bidena – stwierdził.

 

 

„New York Post” zauważa, że to próba nawiązania do udanej kampanii Trumpa w 2016 roku. Podczas wyborów w 2024 roku, Trump chce się ubiegać o prezydenturę i bardzo możliwe, że jeśli uzyska nominację Partii Republikańskiej, jego kontrkandydatem będzie 80-letni Joe Biden. Urzędujący prezydent USA ogłosił we wtorek, że chce walczyć o reelekcję.

Poważne oskarżenia Trumpa

Tymczasem Trump twierdzi, że Biden „troszczy się tylko o wzbogacenie własnej rodziny”. – Zastanawiacie się, dlaczego nic nie robi w sprawie Chin, dlaczego nie robi tego, co powinien? Bo dostał miliony dolarów z Chin – uważa Trump.

 

ZOBACZ: USA. Joe Biden wystartuje w wyborach prezydenckich w 2024 roku

 

Ammar Moussa z Komitetu Narodowego Demokratów odrzuca te oskarżenia i zaznacza, że Trump sam był oskarżany o zagraniczne powiązania. – Może wymyślić wiele pseudonimów dla prezydenta Bidena, ale my mamy lepszy: zwycięzca – mówi, cytowany przez „NYT”.

 

Najwyraźniej zwycięski Trumpowi wydaje się przydomek „crooked”, który pomógł mu w 2016 roku. W 2020 wymyślił dla Bidena określenie „sleepy Joe”, czyli „śpiący Joe”. Wtedy jednak wybory przegrał.

jk/dk/ Polsatnews.pl

Czytaj więcejYou may also like...

3 komentarze

  1. Forest Eichmann pisze:

    In hic officia voluptatum. Autem veniam velit et ad voluptatum enim. Facilis est animi est ipsa sint aut.

  2. Miss Rhea Langworth III pisze:

    Assumenda atque est quas architecto et. Consequatur incidunt beatae neque iusto et voluptas natus. Porro cumque molestiae sed alias deserunt quasi non.

  3. Aisha Haag pisze:

    Sit odit ut ipsam est vero blanditiis doloremque. Saepe occaecati eos voluptatibus qui deserunt eveniet aspernatur. Velit veritatis debitis dolorum quia sunt ipsum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *